Nechte to plavat

Sport do našeho života rozhodně patří, respektive měl by patřit. A to platí pro lidi v každém věku. Češi jsou obecně trochu lenivý národ a výsledkem toho pak jsou potíže s nadváhou a jiné zdravotní problémy.
Samozřejmě nelze paušalizovat, protože je na druhé straně zjevné, že i Češi hodně sportují. Je úžasné vidět, když se celá rodina vydá na výlet na kole nebo když potkáte starší dámu ve sportovním outfitu běhat na běžecké dráze.
Bohužel jsou lidé, které sport a hýbání prostě nebaví. Přitom jejich zdravotní stav i značná námaha by na ně měla působit jako pomyslný vykřičník v duchu – pozor, začni se sebou něco dělat.
potápění v bazénu

Vhodné i pro lenochy

Ideální sport pro lenochy je plavání. Patří mezi nejvhodnější sporty při poruchách pohybového aparátu, při hubnutí. Je to skvělý sport, díky kterému se dáte do pohody. Ne nadarmo se říká: nechte to plavat.
Možná nemáte rádi, když je na bazéně doslova hlava na hlavě. To je celkem pochopitelné. V přeplněném bazéně si ani pořádně nezaplavete, ani se nedáte do pomyslné pohody. Je proto vhodné vybrat si dobu, kdy tam chodí nejméně lidí. To znamená ráno krátce po otevření objektu. Nejlepší je pak doba oběda mezi dvanáctou a druhou hodinou.
závodní plavání
Aby plavání bylo efektivní, je důležitá teplota vody, která by neměla být nižší než 26 stupňů. Také je důležité dopřát si před samotným plaváním malou rozcvičku na protažení. Samotné plavání má smysl až po čtvrthodině intenzivního plavání. Vhodné je pak plavání hodinu a půl. Začátečník by měl uplavat kilometr, pokročilý plavec pak dva kilometry. Vhodné je chodit plavat tak dvakrát až třikrát za týden.
Co se týče stylu, nelze říct, že by nějaký styl byl vyloženě špatný, ale je pravda, že špatná plavecká technika může mít za následky různé zdravotní potíže. Pokud byste se chtěli plavání věnovat intenzivně, určitě stojí za to si plaveckou techniku trochu vylepšit a zdokonalit. Například na youtube jde nalézt kurzy jak na správné styly.