Zazimování bazénu pomocí zazimovače

Majitelé bazénů a milovníci koupání v přírodě důvěrně znají ten pocit, kdy teploty začnou klesat, opadává listí ze stromů a ve vzduchu je cítit nadcházející studené roční období a s ním i konec využívání zahradního bazénu. Aby se bazén i voda v něm v pořádku dočkaly další koupací sezóny, je třeba ho na zimu připravit … zazimovat.list na hladině bazénu podzim.jpg
Doporučuje se bazén vyčistit, umýt stěny, síťkou vylovit z vody nečistoty, pro čištění dna použít bazénový vysavač. Pokud je voda zelená, odstraníme řasy pomocí některého přípravku určeného k jejich likvidaci. Samozřejmě napřed vyndáme vše, co lze… schůdky, zapomenuté hračky apod. Důležité je také propláchnout písek ve filtraci některým z dezinfekčních prostředků. Zde je vhodné řídit se informacemi v návodu k vašemu filtračního zařízení.
Není žádným překvapením, že zmrzlá voda může poškodit filtrační systém. Proto vodu upusťte natolik, aby se její hladina ocitla 10 cm pod skimmerem. Pokud nepoužíváte zátku vratné trysky, tak 10 cm pod vratnou tryskou.
Dalším krokem je zajistit optimální chemické vlastnosti vody, tudíž změřit pH vody a obsah chlóru. Pokud pH není v rozmezí 6,8 až 7,2a koncentrace chlóru alespoň 0,3 mg/l, pak tyto hodnoty upravte pomocí přípravků k tomu určených.Poté můžete přistoupit k aplikaci kvalitního zazimovače z eshop.techneco.eu, ale pouze v případě, že voda v bazénu má již stabilně teplotu 15 °C a nižší. Jedná se o přípravek, který nebrání zmrznutí vody, ale má za úkol udržet ji v co nejlepší kvalitě do další sezóny.nafukovací žirafa na hladině bazénu.jpg
Jestli použít zimní plachtu na přikrytí bazénu a jakou závisí na typu bazénu, zda se jedná o nadzemní, zapuštěný, se zastřešením apod.
Veškerou bazénovou chemie i bazénové příslušenství pohodlně a výhodně zakoupíte na stránkách eshop.techneco.eu. Zdejší odborníci na bazény a bazénové technologie vám v případě potřeby pomohou radou, web je vybaven návodnými články i cennými doporučeními na téma co, jak a kdy používat.