Jsou i nejlevnější betonové ploty lepší, než jiné varianty?

Pokud se rozhodneme náš pozemek oplotit, je jasné, že chceme, aby především odrazoval zloděje. K tomu je však potřeba, aby byl dostatečně kvalitní. Zde však není ani zdaleka tak snadné se pro nějaký typ rozhodnout, jak by se mohlo zdát. Například je jasné, že v tomto ohledu je plot z betonu nejlepší. Avšak je potřeba si také uvědomit, že i zde platí v naprosté většině případů pravidlo, že cena je úměrná kvalitě. Jednoduše řečeno, čím dražší onen produkt bude, tím bude i kvalitnější. Samozřejmě existují výjimky, ale obvykle tomu tak je.

klasický dřevěný plot

Tady pak přicházíme k otázce, zda nejsou nejlevnější betonové ploty https://www.montazmpc.cz/ méně kvalitní než například ty nejdražší dřevěné. To není tak snadné zodpovědět, neboť je zde hned několik faktorů, které hrají důležitou roli. Tím prvním je životnost. I ten nejméně kvalitní beton vydrží při dobré péči déle než dřevo. Nebude jej tedy potřeba tak často opravovat či dokonce měnit, čímž se ušetří další peníze. A to rozhodně není k zahození. Dále je to celkový vzhled. Ten je mnohem více závislý na kvalitě provedení než na materiálu. Navíc dřevo coby přírodní organický materiál vypadá zkrátka lépe. Pokud nám tedy jde především o to, jak plot vypadá, je ten dřevěný lepší volbou.

vysoký betonový plot

Zdaleka nejdůležitější je ovšem schopnost chránit pozemek před vstupem nezvaných osob. Zde je, jak již bylo řečeno, beton podstatně lepší. Avšak pokud je špatně proveden a je například oprýskaný s dírami a prasklinami, může být poměrně snadné jej přelézt. Zdálo by se tedy, že dřevěné typy vyhrávají, avšak to je jen zdání. Nesmíme zapomenout, že se nejedná o tak odolný materiál a že je snadné dřevěnou plaňku vylomit či jednoduše rozbít, a to bez většího hluku, který by zalarmoval sousedy. Přesto však není pochyb, že v tomto případě se rozhodně šetřit nevyplatí, zvláště pokud bydlíte na samotě. I zde totiž platí, že prevence je mnohem lepší, než léčba.