Vlak a sledovací systém, to je naprosto logické


Pokud vám přijde bláznivé a nelogické, že by lokomotivy měly být vybaveny sledovacím systémem, tak nechte raději spát bujnou fantazii. Je pravdou, že těžko budou jezdit po svých soukromých cestách a řidiči si budou vyřizovat svoje soukromé věci nebo že snad by někdo celou lokomotivu odcizil a zmizel s ní.
vlak na mostě
Tak něco na tom pravdy bude, ovšem i lokomotiva neboli kolejové vozidlo rozhodně patří do vozového parku. Stejně tak jako u motorových vozidel, tak i toto má svého pána. A majitel musí vykazovat také nějaké dokumenty ohledně provozu a případných oprav. Proto je na místě mít svůj provoz pod kontrolou a pořídit si kvalitní systém GPS, který v mnohém pomůže. Pro představu uvádí několik možností, co se všechno dá s tímto systémem provádět, případně ohlídat a čemu předejít.
vlak na železniční stanici

Monitoring železnice se také vyplatí

V první řadě dispečer provozu bude mít absolutní přehled o poloze lokomotiv, jelikož nejezdí jen jeden železniční vůz, ale na trati je jich ihned několik. Navíc je dokonalý přehled o veškeré činnosti, která se děje, včetně poruch, které mohou nastat, jelikož se jedná přece jenom o stroj a mechanismus se unaví a je třeba opravit. Systém upozorní i na nedostatky ohledně spotřeby paliva. Tím lze předejít efektivním způsobem k lepšímu a úspornějšímu provozu a snížit veškeré náklady na údržbu.
noční vlak

Majitel bude naprosto spokojený

Každý podnikatel dokáže ocenit, pokud má ušetřenou práci a dokáže mu něco usnadnit i vedení administrativy. Dnešní moderní technologie si dokážou poradit snadno a hravě s takovýmto úkolem. Navíc propojením systému s počítačovou technikou a chytrým telefonem se veškeré neoprávněné manipulace zaznamenají a prakticky drží nad ním svůj skrytý dohled. A stroj nemusí být pouze v pracovním nasazení, je zkrátka pod dozorem i v době odstávky. Dokonce přenos dat do účetních systémů nebyl nikdy jednodušší, tak proč toho nevyužít.