Sůl z údolí Jordánu

Mořskou sůl k nám dováží více firem. Tento produkt je používán do kosmetických přípravků, k ozdravení koupelí nebo i jako mořská sůl do bazénu.

Sůl z Mrtvého moře využívají lidé pro její blahodárné léčivé účinky. Již odpradávna. Prý ji ke zkrášlování své pleti využívala už královna Kleopatra. Aplikací bahna s velkým obsahem solí. Těch je v Mrtvém moři opravdu hodně. Má salinitu 33,7 %. Díky této vlastnosti zde „nadnáší“ voda plavce i neplavce. Ale také zde není kvůli množství soli moc života, čímž si ostatně zasloužilo své jméno. Jeho klima ale životu lidí velice prospívá. Léčí se zde lidé s onemocněními kůže a chorobami dýchacích cest, hlavně astmatici a alergici. Oblast je velice oblíbená pacienty a turisty z celého světa.

mořská sůl

„Živá“ sůl z moře „mrtvého“!
Solí, bahnem tuto sůl obsahujícím nebo koupelí přímo v moři se léčí ekzémy, lupenka, akné, onemocnění kloubů, svalů, bolesti zad, metabolické poruchy i některá gynekologická onemocnění. Proč je sůl z Mrtvého moře tak léčivá a regenerující? Je to především díky velkému obsahu solí hořčíku a draslíku. Dále je v jeho vodách rozpuštěno velké množství vápníku a bromu. Tato voda je proto výborná k obnově buněk, stimuluje jejich metabolizmus. Také čistí, prokrvuje a vyživuje pleť. Proto je oblíbenou složkou kosmetických produktů. Využívá se při tzv. jordánských koupelích.

Co si můžeme připravit doma?
Léčivou slanou koupel
Úžasně se v ní relaxuje a její příprava je úžasně jednoduchá! Napustíme do vany asi 100 litrů vody. Do ní nadávkujeme čtvrt až půl kilogramu soli. Dobře promícháme. A pak už v této koupeli můžeme odpočívat a regenerovat.

sůl

Léčivý roztok
Používá se k léčbě na kůže postižené ekzémem, lupenkou nebo akné. Je dost silný. Ve čtvrt litru vody rozpustíme dvě polévkové lžíce soli. Pak roztokem můžeme postižená místa potřít a nechat ho přibližně hodinu působit.

Léčivou inhalační kůru
Ve velkém hrnci přivedeme k varu vodu. Po odstavení na bezpečné a dostatečně stabilní místo v ní rozpustíme čtyři polévkové lžíce soli. Pak nad ním inhalujeme páru cca 15 minut s hlavou přikrytou velkým ručníkem (nádechy provádíme nosem, výdechy ústy). Inhalace uleví při rýmě, zánětu dutin a průdušek.