Užijte si sluníčko

První a nejzákladnější chybou, kterou většina lidí dělá, je nedostatečný ochranný faktor. Ano, zní to jako samozřejmost, ale divili byste se, kolik z vašich spoluobčanů ve snaze ušetřit pár desítek korun raději riskuje spáleniny. Pokud patříte k těm, které zarudlá kůže sužuje pravidelně, tak byste místo do běžného supermarketu měli raději zamířit do lékárny. Tady vám kromě vyšších ochranných faktorů také poradí například s potravinovými doplňky, díky kterým zvýšíte odolnost vaší kůže vůči slunečním paprskům. Že je to drahé? Ano, lékárenský sortiment stojí víc, ale za léto bez starostí a problémů, kdy si budete moci bez obav užívat u bazénu nebo na pláži, to stojí.
potřeby na pláž.jpg
Druhou chybou, kterou mnoho lidí trpících na snadné spálení dělá, je přílišné spoléhání na voděodolné nebo dlouhotrvající opalovací krémy. Také si myslíte, že s těmito přípravky se stačí natřít jen jednou, po ránu, a můžete se vesele slunit až do večera? Tak takhle to bohužel nefunguje. Ano, tyto krémy vydrží o něco déle než běžné přípravky, ale musíte myslet na to, že kromě vody a času na ně působí ty samé faktory jako na běžné krémy: pot, vítr, otěr nebo třeba i tolik oblíbené rozstřikovače. Takže zatímco vy se vesele opalujete v domnění, že dokud nevlezete do vody, tak váš krém drží, vaše ochrana už je dávno pryč.
slaměnný klobouk.jpg
Svou kůži můžete spálením ohrozit i dávno předtím, než vůbec vylezete na světlo. Chcete nedostatek opálení zachránit samoopalovacím krémem? Zadržte! Mnoho z těchto produktů totiž obsahuje DHA, neboli dihydroxyaceton. Ten je normálně zodpovědný za ztmavnutí vaší pokožky, ale zároveň činí vaši pokožku náchylnější k následnému spálení. A i když mnoho samoopalovacích krémů se chlubí tím, že obsahují ochranný faktor, aplikace opalovacího krému by po jejich použití měla být samozřejmostí. Stejně tak byste, ani pokud nemáte viditelné spáleniny, neměli zanedbat péči po pobytu na slunci, jako je krém po opalování nebo produkty s výtažky z aloe vera, které vaši kůži ochladí.