Nevíte, kde si zalyžovat? Vyzkoušejte Králický Sněžník

Lyžování patří v naší zemi k nejoblíbenějším zimním sportům a podle toho to také vypadá s návštěvností v lyžařských areálech. V České republice je v provozu každý rok přibližně tři stovky areálů, mamutích i docela maličkých. Mezi vyhlášená střediska zimních sportů patří i Dolní Morava v pohoří Králický Sněžník, v oblasti mezi Orlickými horami a Hrubým Jeseníkem.

běžkaři v terénu

Skiareál Dolní Morava vás překvapí svým vybavením a možnostmi pro lyžaře

Ski areál Dolní Morava patří k největším a nejnavštěvovanějším v České republice. Dělí se na dvě části, vzdálené od sebe přibližně jeden kilometr, a každou z nich obsluhuje sedačková lanová dráha. Lanovky také získaly příznačná jména – U Slona a Sněžník. Od lanovky Sněžník je možné za příznivých povětrnostních podmínek ještě vystoupat na lyžařském vleku k vrcholu hory Slamník a odtud pak absolvovat sjezd po dráze dlouhé necelé dva kilometry. Obtížnost sjezdovek se tu pohybuje v širokém rozpětí od černé, přes červené až k lehké modré, takže si tu na své přijde v podstatě každý.

lyžař na sjezdovce

Areál je vhodný i pro rodiny s malými dětmi, jsou tu k dispozici pro děti pojízdné pásy, kolotoč a lanový vlek a samozřejmě i lyžařská školička. Lyžařské školy jsou tu připravené i pro dospělé začátečníky, ovšem pokud se naopak řadíte ke zdatným a zkušeným harcovníkům, máte tu k dispozici navíc skicrossovou a snowboardovou trať. A kdo miluje daleké rozhledy a spíše turistickou pohodu, může využít spojovací Vyhlídkovou sjezdovku či Lyžařskou cestu, o délce dva a půl kilometru.

Nemáte-li žádné vybavení, nevadí, vše je možné si tu rezervovat v půjčovně, tedy kromě lyží a hůlek také boty, případně snowboard a přilbu. V Dolní Moravě se počítá i s technickými problémy při lyžování, proto tu najdete i skiservis. A pochopitelně tu nezůstanete o hladu, restaurace a skibary jsou tu k dispozici po celou dobu zimní sezóny.