Jaké nevýhody má online rezervační systém

V dnešní době, pokud se chcete někam objednat, již mnohdy nemusíte volat. Mnohé firmy i profesionálové dnes nabízí k využití online rezervační systém Fitness rezervace. Ten usnadňuje práci oběma stranám, zvláště když vezmeme v úvahu, že mnoho lidí nerado hovoří s někým cizím po telefonu.

Celý proces je poměrně jednoduchý – otevřeme si příslušnou internetovou stránku, přihlásíme se do systému a zvolíme si datum a čas, který si chceme zarezervovat. Pak už jen vše potvrdíme. Mnohdy nám pak přijde ještě potvrzení rezervace na e-mail a na mobilní telefon. Následně jen v daný termín dorazíme.

online rezervace jsou stále populárnější

Zdá se to poměrně jednoduché, a ve většině případů tomu tak také je. Bohužel, žádný systém není bez vady, a to platí i zde. V první řadě je totiž potřeba si uvědomit, že je zcela závislý na tom, že máme přístup na internet. To dnes platí o mnoha lidech, avšak především staří lidé jej mnohdy nemají, a pokud ano, neumí s ním zacházet. Pokud tedy tento systém používá například lékař, může být těmto lidem dokonce znemožněno objednání.

termín si lze obvykle zarezervovat i telefonicky

Pak je tu také fakt, že některé firmy či živnostníci sice mají online rezervace umožněny a mají na ně odkaz na svých internetových stránkách, avšak ve skutečnosti je nepoužívají a nijak nefungují. Lidé si pak chtějí tímto způsobem zarezervovat termín, jen aby následně zjistili, že to nejde, případně že to bylo zbytečné.

U velmi vytížených firem pak mnohdy hrozí, že se více lidí pokusí přihlásit na stejný čas, a to ve stejnou dobu. To může způsobit problémy v systému. Ten by měl sice dát přednost tomu, kdo se přihlásil jako první, avšak pokud se dva lidé přihlásí v naprosto stejný čas, může dojít k tomu, že buď oběma sdělí, že termín je již zabraný, aniž by jej pro kohokoliv rezervoval, nebo je na ně objedná oba.

I z těchto důvodů je důležité, aby byla poskytnuta i jiná možnost rezervace, nejlépe telefonická. Díky tomu pak může mít člověk jistotu, že skutečně dostane vybraný termín.