Dokonale vybavená postel

Při volbě ložního prádla a přikrývek je důležité, aby byly nejen pohodlné, a nenáročné na údržbu, ale rovněž stylové, a snadno se stlaly. Jak vybírat, a které jsou nejlepší?

Přikrývka na dvojlůžko

Pokud nemáte problém podělit se s partnerem o přikrývku, nebo spíte sami, je ideální volbou francouzská přikrývka. Ta je ideální v rozměru 200x220cm, aby nedocházelo k tomu, že se o ni budete neustále přetahovat. Nejlepším materiálem pro výplň takové přikrývky je duté vlákno, které má hned několik benefitů. Duté vlákno je skvělé i pro alergiky, a přikrývku můžete klidně prát i v automatické pračce, čímž si ušetříte cestu do čistírny. Francouzská deka z dutého vlákna bývá pružná, jemná, ale hřejivá, zato však neuvěřitelně lehká. Tato přikrývka se dá využívat i jako celoroční řešení, a tak ji nemusíte vždy po sezóně schovávat a obměňovat.

elegantní ložnice

Polštáře

I v případě polštářů je ideální výplní duté vlákno, nejlépe pak v případě prošívaných polštářů, které lze prát v automatické pračce. Tyto polštáře jsou vždy krásně nadýchané, pohodlné, a příjemné na dotek.

Povlečení

Co se povlečení týče, je zde hned několik možností. První pro lidi, kteří hledají něco nenáročného na údržbu, je krepové povlečení, které není nutno žehlit. Klasikou je pak bavlněné povlečení, které je neuvěřitelně hebké, avšak zde už žehličku použít musíte. Povlečení z mikroflanelu je sice nenáročné na údržbu, a vhodné i pro alergiky, je však velmi hřejivé, a tak je vhodnější spíš v zimním období, stejně jako povlečení z mikroplyše. V letním období je pak oblíbené povlečení z mikrosaténu, které už je sice náročnější na údržbu, ale krásně chladí, a dobře vypadá.

žena v posteli

Dekorace

Aby postel vypadala krásně i v ustlaném stavu, hodí se ji trošku nazdobit. K tomu jsou ideální dekorační polštářky, které se obvykle vyrábějí v rozměru 40x40cm, ale i v různých jiných rozměrech. Ty pak na spaní sundáváme, abychom je zbytečně nepomačkali. Dále pak také plédy a přehozy, které postel krásně vyhladí, a dodají jí elegantního vzhledu.