Cvičení s balónem zpevní vaše tělo

Cvičení by mělo být nejen zdravé, ale také i zábavné. Hodně k tomu mohou přispět speciální pomůcky, se kterými je cvičení daleko větší radost.

Cvičení s balónem zpevní vaše tělo

Tělesnou schránku máme jenom jednu a když se nám poškodí, novou už nedostaneme. Abychom si ji zachovali co nejdéle v patřičné kvalitě, musíme se o ni náležitě starat, to znamená hlavně jíst vyváženou stravu a také sportovat. Sportování je alfou a omegou tělesné zdatnosti. Bez toho se jí nedá dosáhnout a bez zdatnosti zase člověk skomírá. Člověk je tvor pohyblivý a je tedy více než správné, abychom byli co nejčastěji v nějakém fyzickém zápřahu. Ovem nejen klasický sport, ale i specializované cvičení může lidskému tělu výrazně prospět.

Míč v tělocvičně

Když se sportuje špatně nebo vůbec, dochází ke svalovým dysbalancím, které se mohou řetězit, čímž začnou vznikat v určitých částech těla bolestivá místa, která je vhodné rozmasírovat. To samo o sobě často nestačí a obvykle je nutné začít i se správným kompenzačním cvičením, které by mělo danou svalovou nerovnováhu odstranit.

Cvičit se dá samozřejmě bez pomůcek, ale není to tak efektivní, jako když máte po ruce pomocníky. Ty mohou mít celou řadu podob, třeba posilovací gumy, pěnového válce nebo stále oblíbenějšího gymnastického míče 75 cm. Oblibu nejen u profesionálních sportovců a trenérů, ale i u laiků si získal balón hlavně z toho důvodu, že se dá používat mnoha způsoby. Dokonce ho můžete využívat třeba místo sedačky. Délku sezení byste si pak ale měřit, jelikož se doporučuje sedět na míči maximálně dvacet minut najednou, a to třikrát za den. Když se to bude přehánět, oslabené svalstvo povolí a zase začne docházet k přetěžování svalů.

Míče

Velikosti pro všechny

Dá se říci, že gymnastický míč o průměru 75 cm je tak akorát pro muže měřící mezi 180-190 cm. Menší balóny jsou vhodné pro jedince s nižší výškou a balóny o větším průměru jsou určeny zase lidem, kteří mají více jak metr devadesát. Není důvod se znepokojovat, že zrovna pro vás žádná vhodná velikost nebude k dispozici. Koupit se běžně dají jak nadměrné, tak i podměrečné velikosti. Dokonce jsou i speciální balóny určené dětem.