Ubytování v Českých Budějovicích v každé roční době

Na dovolenou se lidé vypravují nejčastěji v červenci a v srpnu a v zimních měsících si vybírají týden pobytu v horském terénu, jestliže k tomu přeje počasí a je dostatek přírodního či technického sněhu, umožňujícího lyžařské radovánky. Tento postup je celkem pochopitelný, ale jsou i jiné možnosti, jak trávit volný čas o víkendech, svátcích či přímo na dovolené. Rádi bychom se tu zmínili o jihočeské metropoli, která se nachází v atraktivní oblasti, navštěvované turisty z České republiky i z evropských zemí. Můžete tu prožít vzácné okamžiky se svými blízkými, kdykoli se vám k tomu naskytne příležitost. Ubytování v Českých Budějovicích levně pořídíte např. v penzionu na okraji městského parku Stromovka a odtud se pak můžete vydávat za svými cíli:

vánoční trhy v Českých Budějovicích

Vánoce a Silvestr ve městě – připadá vám nudné trávit vánoční svátky a konec roku právě zde? Pak vězte, že je tu celá řada zajímavých míst, kde se nudit nebudete. Velmi působivé jsou tamní vánoční trhy s kulturním programem a kluzištěm, plavecký bazén a wellness procedury, výstup na Černou věž s pohledem na osvětlené náměstí Přemysla Otakara II., jistě vás tu osloví mnohé restaurace, čajovny, cukrárny, kavárny, můžete tu podniknout procházku podél Vltavy a zavítat až k zámku v Hluboké nad Vltavou.

Jaro a podzim na Kleti – od května do konce září se vyplatí vydat se k nejvyššímu vrcholu Blanského lesa, nejlépe sedačkovou lanovkou za slunečného počasí. Máte odtud fantastický výhled na velmi romantickou krajinu, na jaře navíc vybarvenou kvetoucími stromy a jejich sytě zelenými listy, které se naopak na podzim barví do pastelových tónů červené, žluté a oranžové.

městský park v Českých Budějovicích na podzim

Léto na Vltavě – v Českých Budějovicích můžete zakončit i vodácká sportovní soustředění, případně cyklo výlety, které budete směřovat podél Vltavy. Tato oblast patří zcela právem k nejkrásnějším v celé Evropě, a kdo se tu někdy pohyboval, zpravidla zatouží prožívat něco podobného se svými přáteli znovu a znovu.