Střecha nad hlavou
Někdo preferuje městský ruch a má rád svůj volný čas, který využívá pro své koníčky a rodinu, proto by si raději přál byt. Ten může během života několikrát měnit, podle toho, jak se rodina rozrůstá a stoupají nároky na prostor a počet místností.
Jiní se zase rádi rýpou v hlíně a tráví svůj čas lenošením na zahradě a chtěli by si pořídit domek. Ať již na okraji města nebo někde na vesnici.
Mít sny je hezké. Proměnit je v realitu bývá o něco složitější. Obvykle bývají největším problémem a překážkou finance. Kde je vzít a nekrást? Dobře, někdo si již v mladém věku dokáže velmi dobře vydělávat, ale většina těch pár milionů na zakoupení nemovitosti nebo bytu prostě dohromady nedá a to ani v důchodu.
Naštěstí jsou zde různé možnosti, jak na vlastní bydlení dosáhnout a užívat si ho již v produktivním věku.
Jak zafinancovat bydlení
· Hypotéka
Nejčastější způsob financování, nemusí být ale dostupný všem. Díky nízkým platům a nemožnosti ručit nějakou nemovitostí na ni nemusí každý dosáhnout. Musí se pak obrátit na jiné instituce, které nabízejí úvěry a půjčky.
· Stavební spoření
Máte-li něco našetřeno a potřebujete už jen peníze na rekonstrukci nebo doplatek, pak Vám postačí stavební spoření nebo úvěr z něj.
· Půjčka nebo finanční dar od rodičů
Půjčka v rodině bývá bezúročná, tudíž výhodná. Pokud Vám někdo ty peníze půjčit může. Nesmíte mít ale problémy se splácením, abyste tím nenarušili a nezničili dobré vztahy v rodině.
· Dědictví
Každý by rád bohatou tetičku v Americe, po které bude dědit pár milionů. Někomu se to i poštěstí. Nebo zdědí tu nemovitost.
· Nebankovní půjčka
Nese s sebou jistá rizika a vyšší úroky, ale pokud Vám nevyjde vstříc banka, tady pomoc najdete. Může se jednat například o americkou nebankovní hypotéku, o které se více dočtete zde:
· Výhra v loterii
Kdo nesází, nevyhraje.