Jakou dezinfekci?

Chcete se na zahradě koupat bezpečně? V tom případě byste neměli zapomínat na čištění vody. Když to nebudete dodržovat, dlouho zdraví nezůstanete.

Jakou dezinfekci?

Stále hodně lidí si myslí, že koupit si vlastní vodní plochu na zahradu, je šíleně drahé. Přitom valná většina z nich se zaměřuje pouze na klasické zapuštěné bazény, které skutečně stále drahé jsou. Je to hodně dáno tím, že jejich realizace není kdovíjak snadná, díky čemuž také hodně stojí. Ovšem to není jediná možnost, která se dnes v obchodech nabízí. Stále větší popularitu si získávají nadzemní modely, které sice nebývají ani zdaleka tak velké jako zapuštěné typy, ale na druhou stranu jsou cenově mnohem přívětivější. Navíc mají tu výhodu, že se kvůli nim nemusí rozkopávat celý dvorek. Prostě se jen složí bez nutnost jakýchkoliv stavebních úprav.

V bazénu

S dokončením bazénu ale práce ještě nekončí, spíše naopak. Aby se dal plnohodnotně používat, je potřeba vodu v něm udržovat v maximální čistotě. Zapomenout na to by mohlo znamenat celou řadu kožních potíží. Z toho důvodu je dobré si už předem pořídit vhodnou bazénovou chemii.

Chlór je efektivní

Kdo chce šetřit na dezinfekci, ale zároveň nic nepodcenit, ten si pořídí chlór. A dle prodejů takovýchto přípravků je docela jasné, že kvalitu za rozumnou cenu u nás chce skoro každý. Chlór je v našich končinách masově rozšířen a využívá se na veřejných plovárnách, domácích vodních plochách nebo třeba i ve vířivkách. Není však tak dokonalý, jak se říká. Hodně lidí s ním má naopak problém. Dokáže totiž ve vyšších koncentracích docela dost zapáchat. To však není všechno. Rovněž zvládne i dost podráždit pokožky, když je citlivá. Proto se stále více lidí raději zaměřuje na jiné dezinfekční prostředky.

Žena ve vodě

Mezi ty nejoblíbenější patří třeba aktivní kyslík. Ani, je dražší, ale obdobně funkční, a navíc má tu výhodu, že nemá žádný specifický zápach ani negativním způsobem neovlivňuje pokožku. Ještě lepší je mořská sůl do bazénu Chlorito.cz. Tam ale může hodně lidí odradit už trochu vyšší cena. Ta je dána hlavně nutností si k soli koupit ještě solonizační jednotku.