Jaké jsou podmínky pro získání americké hypotéky?

Americká hypotéka je poslední dobou velmi oblíbená, jelikož na rozdíl od běžné hypotéky není určena pouze na bydlení. Je to vlastně takový vyšší, ale nenáročný úvěr s velmi nízkými úroky.

Jak se liší americká hypotéka od té běžné?

Americkou hypotéku nejvýhodněji poskytují nebankovní společnosti. Od běžné hypotéky se liší v mnoha ohledech, počínaje tím, že je bezúčelová. U běžné hypotéky jsou pak přísně stanovené mantinely, a to jak pro získání, tak i pro následné splácení. Běžnou hypotéku si tedy snadno spočítáte pomocí aplikace na internetu, avšak něco jako kalkulačka americké hypotéky zkrátka neexistuje.

sklenice s mincemi

Není to však proto, že by nebankovní společnosti chtěly mlžit, ale podmínky nastavují tak, aby byly co nejvýhodnější pro žadatele, tedy na míru. Pokud je tedy žadatel výdělečně činný, má pravidelné příjmy, z nichž mu zbývá na splátky, a je vlastníkem nemovitosti, kterou se může zaručit, na americkou hypotéku obvykle dosáhne, jen podmínky mu budou nastaveny na míru. Na běžnou bankovní hypotéku totiž poslední dobou dosáhnou jen lidi s opravdu vysokými příjmy, a to za pevně stanovených pravidel.

sázení peněz

Jak to vůbec funguje?

Zatímco u běžné hypotéky se musíte nejprve sejít s pracovníkem banky, doložit veškeré doklady, podklady, a to mnohdy i opakovaně, a nakonec se možná dozvíte, že na půjčku nedosáhnete, u americké hypotéky je to jinak. Pro začátek obvykle postačí vyplnit jednoduchý formulář na stránkách nebankovní společnosti. Zde napíšete požadovanou výši úvěru, adresu nemovitosti, a kontaktní údaje. Nebude to trvat dlouho, a ozve se vám specialista, který s vámi vše probere. Dle vašich možností a potřeb pak navrhne úvěr, který by vám mohl vyhovovat, a informuje vás o všech detailech. Souhlasíte-li, můžete se sejít osobně, doložit zbytek potřebných dokumentů, a vše podepsat. Brzy na to se peníze připíšou na váš účet.