Jak se nejlépe připravit na dovolenou

První věcí, co byste měli udělat je sepsat si seznam věcí, které chcete vzít s sebou. Začněte už alespoň 14 dní před dovolenou, abyste opravdu na nic nezapomněli a poté při balení si jednotlivé položky jednoduše odškrtněte nebo zabarvěte.
Dovolená na Maledivách
Naplánujte si Vaše aktivity. To obzvláště platí, pokud jedete na dovolenou, kde nebudete jen sedět u bazénu a opalovat se. Kupte si mapu, poznámkový blok a pište. Projděte si neznámější místa, podívejte se na internet nebo do příruček a pečlivě si vše prostudujte. Byla by přeci škoda nenavštívit nejzajímavější místa, protože jste na ně zapomněli.
Do příručního zavazadla si dejte potřebné doklady (pas, občanský průkaz, letenky), balzám na rty, powerbanku, sluchátka, peníze, antibakteriální gel, papírové kapesníčky a menší svačinu. Díky tomu budete schopni přečkat cestu v letadle, a i čekání na zavazadla.
Zavazadla na letišti
Když budete věci skládat do velkého kufru, který patří do nákladního prostoru letadla, tak ke kolečkům dejte ty nejtěžší a největší věci, jako jsou například boty či knížka.
Snažte se využít veškerý volný prostor. Do bot, nebo i do kabelek, můžete dát menší věci, které by se jinak povalovaly po kufru a ušetříte tak ještě spoustu místa. Zkuste tam dát například ponožky, spodní prádlo nebo nejrůznější kabely k elektronice.
Svůj kufr/tašku si označte. Můžete si na madlo uvázat barevnou mašli, dát jmenovku, nebo třeba pokud máte skořepinový kufr, tak si na něj pořiďte potah. Svoje zavazadlo tak okamžitě poznáte, a navíc bude ochráněné před nárazy. Všichni totiž víme, jak se někdy zaměstnanci ke kufrům při nakládání do letadla chovají.
Letní nezbytnosti
Při konci dovolené, ale i během ní, byste měli přemýšlet nad tím, jestli chcete něco přivézt domů. Myšleny tím jsou suvenýry, trička, kosmetika, prostě něco, co ve Vaší zemi není a rádi byste to měli anebo darovali známým. Mějte dostatek místa. Snažte se tak vypotřebovat například sprchový gel, opalovací krém nebo šampon na vlasy a tím se vytvoří místo pro suvenýry. Pozor však na váhové limity!