Dovolená u moře

V dnešní době lze cestovat poměrně levně, individuálně ale i s vybranou cestovní kanceláří. V České republice je nespočet takových kanceláři, které nabízejí výhodné nabídky dovolených, například známé last minute zájezdy, díky nímž si můžete užít dovolenou za poměrně dostupnou cenu i v hotelích vyšší třídy.

 

Podle čeho si lze vybrat danou destinaci? Pokud cestujete poprvé je jistě důležité znát podmínky pro vstup do dané země, zda je součást Evropské unie nebo ne. Každá země je něčím typická, ať už se jedná o teplotu, čistotu moře či přeplněnost v hlavní sezóně. Je důležité si tyto informace předem obstarat, ať už individuálně nebo vám informace jistě poskytne kancelář, s kterou cestujete. Pokud si chcete vybrat hotel, a být opravdu spokojeni a ne přijet do destinace a nalézt malý špinavý hotel daleko od moře, je moudré si předem také přečíst různé recenze s názory přímo lidí, kteří v daném hotelu již dovolenou měli. Můžete nalézt recenze na různých, přímo k tomu určeným internetovým stránkám, nebo také přímo na stránkách cestovní kanceláře.

 

Hotel

 

Nejoblíbenějšími destinacemi posledních desítky let jsou pro Čechy jistě Itálie a Chorvatsko, kde si samozřejmě můžete užít krásy moře, ale svůj rodný jazyk slyšíte na každém rohu. Dříve bývalo oblíbenou destinací také Bulharsko, kam se jezdilo především v minulém století, jelikož to bylo jedno z mála možností pro vycestování. Mezi exotičtější a navštěvovanou zemi také jistě patří Egypt, který je spjatý s výlety na návštěvu slavných pyramid. Velkou oblíbenost si dnes ale také získává Turecko, které je známé pro své kvalitní služby.

 

Moře

 

Pokud chcete býti opečovávání a zahrnuti skvělými službami za poměrně dostupnou cenu, tak je tato země právě pro vás. Právě Turecko je známe svou bohatou nabídkou all inclusive či ultra inclusive stravou. Skoro každý hotel v této době nabízí právě tuto formu a stává se oblíbenou. Myslím, že každý si zde přijde na své. Jídlo bývá z celého světa. Nejen turecké speciality a plody moře, ale také kuchyně mezinárodního charakteru. V rámci all inclusive bývají také nápoje, nealkoholické a alkoholické. V Turecku jsou nejoblíbenějšími destinacemi Side či Alanya.