Vhodný nástroj k hubnutí

Fyzickou kondici si sezením u počítače nebo televize nevylepšíte. K tomu budete potřebovat pohyb, a to pohyb pravidelný. Ten můžete provádět i na trampolíně.

Vhodný nástroj k hubnutí

Je pravdou, že v posledních letech se mnoho lidí snaží nabrat fyzickou kondici a poctivě cvičí a obecně se více starají o svoje zdraví. Pořád je to ale jen hrstka jedinců v deseti miliónovém národě. Valná část obyvatel české kotliny prostě nedělá nic a podle toho to také vypadá. Celé dny sedí v práci u počítače a jakmile se dostanou domů autem nebo autobusem, zase si sednou, tentokrát před televizi nebo opět k počítači. Takové stereotypy musí nutně vést k obezitě a taky že vedou. Proto jsou Češi jedni z nejtlustších národů v Evropě, což není zrovna nejlichotivější bilance.

Děvče ve skoku

Jde to ale změnit. A to nejen pomocí jídelníčku, ale také sportováním. Dokonce ani nevadí mít nějaké to kilo navíc, ale musíte se hýbat. Je dokázáno již docela dlouho, že aktivní tlouštíci jsou na tom po fyzické i duševní stránce mnohdy daleko lépe než sice pohublí, ale nijak se nepohybující kavárenští povaleči. Možností pohybů je přitom opravdu hodně. Jedním z těch nejpopulárnějších v posledních letech je skákání na trampolíně 305 cm.

Ne, opravdu se nejedná o nějakou dětskou hračku, která patří zase dětem. Jde o plnohodnotný cvičební nástroj, který se používá třeba i na olympiádě. Využívají ho hlavně atleti a je tedy jasné, že s jeho používáním si zlepšíte nejen kondici, ale zároveň tak uberete i nějaké to kilo. Nemusíte alespoň ze začátku provádět žádné náročné cviky. V případě, že nejste zvyklí na sportovní pohyb, bude lepší procvičovat základy. Až s postupem času můžete začít přidávat náročnější sestavy, jejíž dokonale provedení vás bude stát docela dost sil.

Skákající chlapec

Abyste si skákání dosyta užili a neměli během něj žádné problémy, je vhodní pořídit si trampolínu, která vám po všech stránkách dokonale sedne. To neznamená zvolit si pouze vhodnou velikost, ale také je nutné zaměřit se na nosnost, respektive na ochranné doplňky typu obvodová síť nebo pružinové krytí.