Snadný přenos dat

Přenosný disk

Když pracujeme třeba na svém počítači, tak si data je výhodné pravidelně ukládat a navíc zálohovat, protože nikdy nevíme, co se může stát a rozhodně není příjemné, kdybychom ztratili práci, na které jsme strávili spousty hodin. Když tyhle soubory chceme požívat trvá i v práci, tak potřebujeme vyřešit, jak je dostat pohodlně do druhého počítače. Pro takový přenos se hodí Flash disk, protože ten má dostatečně velké úložiště a zároveň malé rozměry, takže jej pohodlně strčíme třeba do kapsy.

USB disk

Výhodou je, že soubory se při upravování rovnou na tomto disku upravují, takže jeho používání je snadné. Dnes se za standartní velikost považuje 32 GB či 64 GB, přičemž záleží na tom, jak velké soubory na něm chcete mít uložené. Při koupi je také chodem sledovat přenosovou rychlost, abychom při přetahování velkých souborů nemuseli dlouho čekat. Na trhu je velký výběr, a proto si jistě vyberete vhodné zatížení.

Spojení internetem

Tato síť má rozhodně výhodu v tom, že přenos je okamžitý a může probíhat třeba na úplně jiný kontinent. Dnes má již internet kde kdo, a proto je rozhodně velmi důležitý. Při hraní online her data odesíláme i přijímáme, kdy vše probíhá v reálném čase a se slušnou rychlostí, aby celá hra byla plynulá a bez nějakých požití. To rozhodně není jeho jediné využít, protože těch je spousta. Když budeme chtít mít na něm uložená data třeba do školy, tak existují internetová úložiště.

přenosný počítač

Výhodou je, že je můžeme mít napojené na různá zařízení, takže soubory není problém mít spojené snadno mezi mobilem a počítačem. Na rozdíl od flash disku je u některých souborů potřeba stažení a po úpravě zase nahrání zpět. Ve firmách také bývá server, kdy jsou spojeny počítače v dané instituci, a proto si můžou soubory posílat třeba lidé z různých oddělení. Ne nadarmo se proto někdy říká, že internet nemá hranice.