Nízké Lužické hory: ideální pro dovolenou s dětmi

Pokud milujete hory, ale máte například děti, které by nezvládly těžké terény, máme pro vás ideální místo, kde můžete chodit na nenáročné procházky přes les, navštěvovat nejrůznější vodopády, skalnaté útvary, lesy chránění krajinné oblasti spadající pod České Švýcarsko a také několik historických památek.

hrad

– Kontrolujte kondičku svých dětí
Procházky zvládne téměř každý, a právě ty méně náročné jsou ideální pro vaše zdraví. Jedny z nejlepších a nejhezčích pěších tras najdete právě v malých a nízkých Lužických horách.

– Výhled na okolí a čistý vzduch
Celá vaše rodina ocení čerstvá vzduch lesů a venkova, a zvláště vaše ratolesti, ale vy samozřejmě také, oceníte scenérie, které se před vámi otevřou.

Navštivte kamenický hrad

Ten najdete u městečka Česká Kamenice. Turistickou stezkou se dostanete ke hradu jménem Kamenice, který byl postaven někdy v patnáctém století. můžete navštívit místní rozhlednu.

– Projděte si zajímavou zříceninu
– Navštivte muzeum historie města Kamenice
– Pokračujte dále na vyhlídku vzdálenou asi pět kilometrů odtud

Panská skála
Můžete navštívit železniční muzeum v Šenově a samozřejmě Panskou skálu, kde se těžil čedič. Varhanové skály tady obklopují malé malebné jezírko, které stojí za návštěvu.

Navštivte hrad ve skále

Hrad Sloup je zajímavý tím, že se tyčí na skalních útvarech, typických pro Lužické hory nebo České Švýcarsko. Vydejte se k tomuto hradu z města Sloup, je to vzdáleno asi jeden a půl kilometru, pokud se vydáte po modré značce. Cesta lesem vám nabídne několik potoků a malých vodopádů.
· Rozhledna
Kamenná rozhledna na stráži nabízí neopakovatelný výhled na daleké zalesněné okolí. Je odtud krásný výhled jak v létě, tak i v zimě.

rozhledna

Vydejte se do Podještědí

Jablonné nad Nisou nabízí mnoho zajímavých míst, která můžete navštívit. Mezi nimi je vyhlídka, muzeum, kostel z doby baroka a zámek Lemberk.