Jako James Bond

Také jste obdivovateli tohoto nejslavnějšího agenta na světě? Je mnoho žen, které by rády spočinuly v jeho náruči a je mnoho mužů, kteří by chtěli zaujmout jeho místo. To určitě platí v případě, kdy jde o herce
– Pierce Brosnana
– Timothy Daltona
– Rogera Moora
– Daniela Craiga.
james bond
Přiznám se, že pro mě je tím nejlepším a nejcharismatičtějším ten první – Sean Connery. Na agentovi Jamesi Bondovi není ovšem zajímavá pouze jeho osoba, ale i technika, kterou ve filmu používá. Mnohdy je až k neuvěření, co všechno mohlo Iana Fleminga napadnout. Ono je to ale tak trochu jinak.

Technické zázraky slavného agenta

Některé „hračky“, které jeho hrdina používá, nejsou ze světa fantazie. Ian Fleming totiž během druhé světové války sloužil u tajné služby britského námořnictva a některé zkušenosti do svých knih přenesl.
1) Jednou z věcí, kterou slavný agent používal, byl jeho kufřík. Byl vybaven střelnou zbraní, nožem a kapslí s jedem. Pokud ho někdo nesprávně otevřel, vybuchl mu pod rukama. Takový kufřík skutečně agenti používali.
2) Také si pamatujete, jak si 007 dal na záda přístroj podobný potápěčskému vybavení a pak odletěl? Zařízení se jmenovalo „Jet pack“ a skutečně existuje. Jenže se nehodí pro osobní dopravu a ani nemá využití v armádě. Létání s ním je totiž pro lidský organismus velmi náročné. Proto ho využívají pouze kosmonauti při svém výcviku.
jet pack

3) Hodinky Jamese Bonda. Přes hodinky je tento agent skutečný odborník. Někdy se v tomto přístroji skrývá laser, někdy struna. Největší bombou byly ty, které ve svém nitru ukrývaly kotoučovou pilu. Dají se hodinky slavného agenta sehnat i ve skutečnosti? Rozhodně ano. Výrobci předhánějí jeden druhého, aby právě ty jejich byly dokonalou napodobeninou. Je v tom ale jeden malý háček. Je to skutečně jen napodobenina a hodinky vám poslouží jen jako ukazatel času.