Jak vybrat správného psa pro vás?

Nejprve se vydejte do útulku a tam se podívejte, kteří pejsci hledají domov. Poptejte se u majitelky nebo u někoho, kdo se o pejsky stará. Ptejte se na jejich povahy, zda mají rádi děti apod. Musíte si psa vybrat podle toho, zda jste aktivním člověkem nebo jste spíše líný. Zda máte děti a potřebujete tedy psa, který bude mít kladný vztah k dětem. Zda jej pořizujete k jiným domácím zvířatům apod. Tyto pejsky si totiž už nejspíš nepřevychováte, a tak je dobré hledat nějakého, který se bude hodit k vaší momentální životní situaci. Pokud máte starší děti, tak je vezměte s sebou a alespoň uvidíte, jak na sebe s různými plemeny budou reagovat. Někteří mohou být totiž útoční a jiní zase umazlení.
malý mopsík

Pokud si nevyberete v útulku, tak se opět vraťte domů a buď můžete hledat další zařízení, kde jsou zvířata, které hledají domov nebo můžete hledat štěně, které si poté vychováte. I takové štěně má však v sobě nějaké geny, které se dříve či později přesto projeví.
Jestliže jste dáma a ráda chodíte do obchodního domu, ráda byste si pejska nosila v tašce a nevytahovala ho ven na dlouhé procházky, tak si pořiďte něco menšího, co se vám do té kabelky vejde. Například čivava či jorkširského teriéra.
silueta muže a psa
Pokud jste aktivní osoba, která si ráda vyjede na výlet na kole, chodí často na procházky či běhat, tak se k vám bude hodit plemeno, které má rádo velkou aktivitu. Příkladem může být husky nebo německý ovčák.
Jestliže máte rodinu a psa pořizujete pro děti, tak musíte myslet na to, že děti mohou po čase psa zanedbávat a že péče o něj zbyde na vás. Nejlepší je nekupovat zvířátko přímo dětem, ale pořídit jej prostě do rodiny. Starat by se o něj měl každý člen rodiny, aby se zapojili všichni. Zvažte tedy to, zda budete chtít větší plemeno (zlatý retrívr, labrador) či zda budete chtít něco menšího (bišonek, čau-čau).