Jak vybírat kvalitní postel a proč dát přednost té z masivu


Postel je pro kvalitní a ničím nerušený spánek nezbytná. Víte, jak ji vybírat, aby se vám spalo dobře, a ráno jste vstávali odpočatí a plní energie?

Jak vybírat kvalitní postel a proč dát přednost té z masivu

Vybrat skutečně kvalitní postel není jen tak. Všichni to dobře známe, vyhlídneme si na první pohled dokonalou postel, ale po čase zjistíme, že dobře vypadala jen na obrázku nebo složená v obchodě. Kvalitní postel se pozná až po čase, zejména by neměla vrzat, mělo by se na ní dobře spát – i když tohle ovlivňuje z větší části i matrace, samotná konstrukce postele je také velmi důležitá. Záleží také na kvalitním roštu a dalších drobnostech. Ovšem postel jako taková je základ. Nejkvalitnější postele jsou bezpochyby ty z masivu. Jak je vybírat?

pexels-photo-1329711

Masiv jako záruka spokojenosti

Postele z masivu patří k těm nejkvalitnějším. Masiv je přírodní materiál a jako takový je zkrátka nepřekonatelný. Jde o velmi odolný materiál – taková postel vám vydrží dlouhá léta bez toho aniž by se poškodila či rozvrzala. Samozřejmě záleží i na tvrdosti a kvalitě dřeva. Nejměkčí je dřevo smrkové, tyto postele se hodí spíše jen pro občasné přespání, protože je smrkové dřevo méně odolné. Takovou postel oceníte například na chatě. Bukové dřevo pak patří mezi nejtvrdší, takže i nejdéle vydrží, je však poměrně cenově dražší. Postele z borovicového dřeva patří mezi nejoblíbenější, protože představují takový zlatý střed. Jsou cenově výhodné, borovicové dřevo je pevné, i když nepatří k těm nejtvrdším a taková postel vám skutečně vydrží roky a zároveň vám bude kvalitní a pevnou oporou, která je předpokladem zdravého a kvalitního spánku.

pexels-photo-545034

Vyspěte se do růžova znovu a znovu

Kromě výběru postele jako takové je potřeba zohlednit i další potřeby, které máte během spánku. Máte rádi hodně prostoru ke spaní a neradi se s partnerem hádáte o každý kousek volného místa v posteli? Pak určitě nedělejte žádné kompromisy a rozhodně si dopřejte rozměrově velkou postel. Někomu naopak stačí méně prostoru – mimochodem minimální rozměr postele pro jednoho dospělého člověka by měl být osmdesát centimetrů. Postel z masivu 160×200 se tak hodí, jak pro jednotlivce, kteří si rádi dopřejí prostor, tak i pro páry, které k sobě chtějí mít hodně blízko. Tento rozměr je také vhodný do malých bytů a ložnic.

Na výběru postele skutečně záleží, proto si dopřejte jen to nejlepší.