Jak postupovat při ztrátě registračky

S autem jsou radosti i starosti, ale s tím by měl být každý motorista smířen. Opravdu velký problém, až se to na první pohled zdát nemusí, může nastat ve chvíli, kdy je odcizena nebo ztracena registrační značka, a to i v případě, že by se jednalo o žertík některého z vašich přátel.
V žádném případě se nesnažte ji nahradit nějakou vlastnoručně vyrobenou a už se vůbec s vozem nevydávejte na cesty. Pokuta by v tomto případě nebyla zrovna zanedbatelná, krátká vyjížďka by vás pak mohla vyjít i na několik tisíc korun a zadržení řidičského oprávnění i na dobu dvanácti měsíců. Spoléhat na to, že nějakou výmluvou obměkčíte příslušníka policie, dvakrát rozumné také není. Jediným řešením takové situace je návštěva příslušného úředníka a trpělivost při čekání, než budou zhotoveny nové registračky.
volks vůz
V případě, že by se jednalo o odcizení, bude takový skutek při dopadení pachatele posuzován jen jako přestupek. I tak se neobejdete bez návštěvy policejní služebny, v žádném případě s tím neotálejte, minimálně tak zabráníte tomu, aby vaše registrační značka byla zneužita.
Ke ztrátě může dojít i během jízdy, oznamte tuto skutečnost co nejdříve na městském či obecním úřadě, pak dojde ke zneplatnění, tím se zabrání případnému zneužití cizí osobou. Samotnou cestu tak bez značky nedokončujte, vůz odstavte a použijte jiný náhradní dopravní prostředek. Jestliže si ztráty nevšimnete během jízdy a zastaví vás policie v rámci běžné dopravní kontroly, možnost obrany v tomto případě máte, budete muset prokázat, že při započetí jízdy bylo vše na svém místě a v průběhu cesty jste si nevšimli, že došlo k uvolnění značky.
americké spz
Na co nezapomenout
Pokud už k této nepříjemné situaci došlo a vaše kroky pak budou směřovat na příslušný úřad, nezapomeňte kromě dokladu totožnosti, nejlépe občanského průkazu, osvědčení o registraci vozidla, v případě nahlášení na policii protokol o oznámení, techničák, pokud se jedná o vozidlo ve vlastnictví společnosti, pak i výpis z obchodního rejstříku.