Co jsou elektrokoloběžky?

Určitě jste už slyšeli o elektrokoloběžkách, které se v poslední době staly trendem. Tyto koloběžky v sobě mají elektromotor, který koloběžku popohání. Stačí se párkrát odrazit a elektromotor začne pracovat a už pojedete bez námahy. V tom je obrovská výhoda. Oproti normální koloběžce či kolu je zde minimální námaha. Zároveň je to velice ekologické a nepotřebujete na to řidičský průkaz. Také se skvěle skladu a jde dát kamkoliv. Nevýhodou je, že životnost elektrokoloběžky závisí na baterii. Co se týče ceny, tak tyto koloběžky můžete najít za 7 000 Kč, ale i za 15 000 Kč, a dokonce i více.

elektro

Záleží, která je pro vás nejvhodnější a která se vám líbí. Můžete se rozhodnout, zda chcete terénní elektrokoloběžku nebo elektrokoloběžku do města. Pokud se ptáte, kolik taková koloběžka ujede na jedno nabití, tak je to individuální. Elektrokoloběžky do města mohou ujet až 30 km a terénní například i 70 km. Koloběžky jsou schopny jet až 50 km/h, ale to především ty terénní, takže si dávejte pozor, abyste elektrokoloběžku zvládli uhlídat. Co vše můžete na elektrokoloběžce najít? Velice přehledný LCD displej, na kterém vidíte nejen svou rychlost, ale i stav baterie. Dále tempomat, světla a odrazky, stojánek, blatníky a velice důležitý je zvonek. Můžete si stáhnout i mobilní aplikaci.

elektro

Bohužel se nám tu rozmohl takový nešvar. Mnoho lidí si na této koloběžce dojede do hospody a potom na ní jede domů. Jenže si daný člověk může dát více alkoholu, než s jakým množstvím počítal, a pak se vydá domů po silnici, kde jezdí auta. Je to velice nebezpečné. Proto si na toto dávejte pozor, mohli byste na to šeredně doplatit. Například v Českých Budějovicích se rozhodla čas od času policie provádět test na alkohol pro řidiče elektrokoloběžek. Občas byste se divili, čeho jsou lidé schopní.

Jste vlastníkem některé elektrokoloběžky nebo přemýšlíte nad koupí? Co je podle vás největší výhoda tohoto stroje?