Akita Inu – veselý a věrný kamarád

Akita Inu je staré japonské plemeno psů, a pokud hledáte velkého psa s veselou a vyrovnanou povahou, kterého jste schopni naučit základům výcviku, potom je to plemeno, které vás možná nadchne. Akity jsou velká zvířata a aby nedocházelo k problémům, je potřeba je umět vycvičit. Je to tedy zvíře pro aktivní lidi a není to ozdoba do malometrážního bytu.

akita1

Tato rasa vyniká věrností a umí být příjemným společníkem. Pokud jde o ekonomickou náročnost jejich potřeb, tak i přes větší velikost nemají velkou spotřebu potravy. Stravu ale vyžadují kvalitní a někdy při dlouhodobém používání nevhodného krmení může dojít ke zdravotním problémům. S dávkou trpělivosti se dobře naučí povely a pamatují si je. Nemají problém žít ve společnosti dětí, ale pří styku s ostatními psy mohou být poněkud dominantní. Jsou výbornými hlídači a ochránci.

K typickým vlastnostem plemene patří tvrdohlavost, hlavně v dospívání zvířete se musíte obrnit dávkou trpělivosti. Zapomeňte na fyzické tresty, tudy cesta k souznění nevede. Akita potřebuje společnost, není spokojený, když tráví celé dny sám a čeká na společnost.

akita

Akita bylo původně plemeno využívané k lovu velkých zvířat, například jelenů, medvědů či kanců. Měli také za úkol chránit majetek. Jak postupně ubývalo zvěře, hledalo se pro plemeno nové využití. Stali se z nich psi vhodní pro samuraje a bohaté šlechtice. Ve dvacátém století byly častými účastníky psích zápasů a pro zmohutnění kostry se za tímto účelem křížili s dogovitými rasami. Psí zápasy nakonec byly zakázány zákonem a akity se vrátily do role společníků.

V Japonsku jsou zástupci tohoto plemene používaní v armádních a policejních složkách. Mají vynikající čich, kterého lze v těchto oborech využít.

Pokud se rozhodnete pro akita inu štěňata https://kenichiai.com/stenata/stenata-na-prodej/, musíte počítat s tím, že musíte zvíře důsledně vést k poslušnosti a věnovat mu poměrně hodně času, a to nejen ve štěněcím věku, ale v průběhu celého psího života.